KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769054
nr 1276 9054
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Utsikt mot Skeppsholmsbron. Signerad, daterad 1951. Olja på pannå, 53x63 cm
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 23 september 2019
kl 18:53:25
20/9 12:58:56
1.200 kr
22/9 18:37:30
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin